BIOGRAFIJA

Vienas garsiausių Lietuvos operos solistų Edgaras Montvidas studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof Virgilijaus Noreikos klasėje. Baigęs studijas, 2001-2003 solistas stažavo Londono karališkoje operoje, Covent Garden, čia jis atliko Alfredą Verdi operoje Traviata, Arminio Plėšikuose, Marčelą bei Laertą Thomas operoje Hamletas, bei Fentoną Verdi operoje Falstafas.
2003-2006 buvo Frankfurto operos solistu.

Pagrindiniai pastarųjų bei ateinančių sezonų darbai- Edgardo operoje Lucija di Lamermur Dresdeno Semper operoje, Verteris Lotaringijos bei Bergeno nacionalinėse operose, Anatolis S.Barberio operoje Vanessa Glaindburno operų festivalyje Anglijoje, Borisas operoje Katya Kabanova Hamburgo operoje, Piemuo Szymanowskio operoje Karalius Rogeris Milano La Scaloje, Grigorijus operoje Borisas Godunovas Ciūricho operoje, titulinis vaidmuo W. A. Mozarto operoje Tito gailestingumas Londono Karališkoje operoje Covent Garden, Pinkertonas Brėgenco festivalyje, Austrijoje, Egmontas pasaulinėje Christiano Josto to paties pavadinimo operoje Vienos Theater an der Vienn.

Solistas aktyvus ir koncertinėje veikloje-yra dainavęs su didžiausiais simfoniniais orkestrais tiek Europoje, tiek JAV bei Japonijoje, garsiausiose koncertų salėse: Szymanowskio Karalių Rogerį su Santa Cecilia orkestru Romoje, diriguojant Antonio Pappano, taip pat su Bostono simfoniniu, diriguojant Charles Dutoit, su šiuo dirigentu Edgaras bendradarbiavo ir Tokijuje su NHK simfoniniu orkestru. Su Miuncheno radijo simf. orkestru solistas yra įrašęs ne vieną kompaktinę plokštelę (Gounod Le tribut de Zamora, Godardo Dante bei kt), Berlyno filharmonijoje Edgaras dainavo I. Stravinskio Lakštingalą diriguojant legendiniam Pierre Boulez, o praeitą sezoną solistas atliko Verdi Requiem pagrindinėse Europos koncertų salėse (Vienos Musikverein, Miuncheno, Liuksemburgo, Budapešto filharmonijose, Amsterdamo Concertgebow ir kitose) diriguojant John Eliot Gardiner, o su LVSO bei Gintaru Rinkevičiumi Faustą Berliozo operoje Fausto pasmerkimas, su Londono simfoniniu orekestru solistas atliko K.Szymanowskio Harnasie, diriguojant Simon Rattle bei Ravelio Ispaniškąją valandą, diriguojant Fraçois-Xavier Roth, Edgaras taip pat yra dainaves su BBC, Škotijos karališkuoju simfoniniu, Rusijos nacionaliniu orkestru, Nyderlandų filharmonijos, Briuselio La Monnaie ir kitais orkestrais..Šį sezoną Edgaras grįš dainuoti Bostono Symphony Hall su Bostono simfoniniu orkestru bei Thomas Adès Stravinskio Persephone, o su LNSO bei Modestu Pitrėnu Ernesto Chaussono Meilės ir jūros poemą Kaune ir Vilniuje.

Edgaras Montvidas yra dainavęs Anglijos nacionalėje operoje; Karališkoje operoje, Covent Garden; Cincinnati Opera; Santa Fe Opera; Olandijos nacionalinėje operoje, Provanco Ekso festivalyje, Ženevos, Frankfurto, Lyono, Paryžiaus Opera Comique, Briuselio La Monnaie ir kt. teatruose.

Edgaras Montvidas nėra retas svečias ir gimtojoje Lietuvoje, čia jis nuolat bendradarbiauja su LNOBT, VCO, koncertuoja su pagrindiniais šalies orkestrais, yra surengęs savo rečitalius Vilniaus, šv Kristupo bei Pažaislio festivaliuose.

Už nuopelnus Lietuvai solistas yra apdovanotas Ordino “Už nuopelnus Lietuvai” medaliu, Kultūros ministerijos garbės ženklu “Nešk savo šviesą ir tikėk”, Kauno miesto savivaldybės apdovanojimu-Kauno burmistro Vileišio medaliu, o 2009 jam įteiktas Auksinis scenos kryžius už Verterio vaidmenį operoje Verteris, VCO.